|
|
NORDDAL KOMMUNE |
Arkiv: 4/61
Saksmappe: 06/00563-2
Sakshandsamar: Lars Kjell Smoge Dato: 04.09.2006 |
Søknad om disp. frå bygge-
og deleforbod - Murigrandane
|
Utval |
Møtedato |
|
|
Det faste utvalet for plansaker |
11.09.06 |
Utsendte saksdokument:
Søknad frå Valldal Auto-Maskin dat. 09.08.06
Kart som syner påtenkt plassering av vaskeanlegg
Ikkje utsendte
saksdokument:
Kvittering for nabovarsel
Teikning av overbygt vaskeanlegg
Det faste utvalet for plansaker har vurdert søknaden frå Valldal Auto-Maskin av 09.08.06 om dispensasjon frå bygge- og deleforbodet på Murigrandane, men finn ikkje på noverande tidspunkt å kunne gje dispensasjon.
Handsaming i Det faste utvalet for plansaker 11.09.06:
Signe Brenna sette fram slikt forslag:
Det blir gitt dispensasjon frå bygge- og deleforbodet for å bygge utendørs vaskeanlegg
for Valldal Auto-Maskin.
Røysting:
2 røysta for forslaget frå Signe Brenna som fall
5 røysta for innstillinga
Det faste utvalet for plansaker har vurdert søknaden frå Valldal Auto-Maskin av 09.08.06 om dispensasjon frå bygge- og deleforbodet på Murigrandane, men finn ikkje på noverande tidspunkt å kunne gje dispensasjon.
Det ligg føre brev dat. 09.08.06 frå Valldal Auto-Maskin med søknad om dispensasjon frå bygge- og deleforbodet på Murigrandane.
Grunnlaget for søknaden ligg i planane om oppføring av eit utandørs vaskeanlegg for bilar; vaskeanlegget er planlagt med mønetak i ein storleik på om lag 40 m2 og plassert mot bytet til Fjordhagen; jfr. saksvedlegg.
Det faste utvalet for plansaker har i møte 24.04.06 i sak 26/06 vedtatt å legge ned bygge- og deleforbod for reguleringsområde Murigrandane med heimel i § 33 i plan- og bygningslova. Det er starta opp arbeid med reguleringsplan for området.
Reguleringsplanarbeidet for Murigrandane kan ein sjå føre seg vil strekke seg ut 2006 og såleis er det ikkje langt fram i tid til forventa vedtak i den nye reguleringsplanen for området.
Utifrå ei samla vurdering på dei moment som ligg føre i saka, finn ein vanskar med å innstille på at det kan gjevast dispensasjon frå vedteke bygge- og deleforbod.
Viser det seg derimot at reguleringsarbeidet for Murigrandane dreg ut vesentleg lengre i tid enn forventa, må det vere naturleg at saka kan takast opp att.
|
Stig Holmstrøm |
|
|
rådmann |
|
|
|
|
|
|
|